Prezentujemy opis diet szczególnie popularnych w środowisku celebrities. Warto je zastosować wiosną. To ostatni moment, aby przygotować sylwetkę na lato. Informacje zawdzięczamy Papparazzi, którzy wyłapują najdrobniejsze detale z życia gwiazd. Bohaterowie kultury masowej wyznaczają trendy XXI wieku. Ich postawy i styl życia wpływają na nasze codzienne zachowanie i motywują nas do zmian. A oto pięć najpopularniejszych diet, które robią furorę w środowisku gwiazd.

Dieta Zone proponowana przez DR Searsa. Jest zaliczana do diet niskowęglowodanowych. Polega na przestrzeganiu proporcji pomiędzy głównymi składnikami diety. 30% energii ma pochodzić z białek, 40% z węglowodanów, a 30% z tłuszczy. To ulubiona dieta Jennifer Aniston, Renee Zellwegger czy Sandry Bullock.

Dieta Atkinsa, to dieta niskowęglowodanowa. Bazuje na produktach wysokobiałkowych i wysokotłuszczowych. Stosuję ją Geri Halliwell.

Dieta South Beach, czyli dieta modna w okolicy słonecznych plaż South Beach. Jest popularna m .in. dzięki Jessice Simpson. Polega na eliminacji węglowodanów w pierwszej fazie odchudzania i przyjmowaniu jedynie tzw. węglowodanów prostych tj. owoce, musli czy odtłuszczone mleko.

Makrobiotyka, polega na wyborze pokarmów poddanych niewielkiej obróbce termicznej lub chemicznej. Bazuje na organicznych produktach, wykonanych w tradycyjny sposób. Fankami diety są m.in. Gwyneth Paltrow, Madonna oraz Alicia Silverstone.

Dieta Sugar Busters, koncentruje się na eliminacji cukrów. Dietę stosują m.in. Sharon Stone i Tori Spelling.