Sezon letni w pełni, ale czasopisma modowe myślą już o jesieni i okładkach magazynów. Rozpoczął się bój zarówno o pozyskanie wielkich gwiazd, ale również wypatrzenie i upolowanie dopiero wschodzących gwiazdeczek. Zapanował coraz bardziej widoczny trend na szukanie młodych modeli ze znanymi nazwiskami. Możemy wszędzie zobaczyć dzieci słynnych osób, które idą w ślady swoich rodziców czy dziadków.

Być może to tendencyjne podejście, ale zastanówcie się sami, czy wolelibyście zobaczyć na wybiegu czy w kampanii reklamowej nieznaną modelkę, czy może jesteście ciekawi, jak wygląda wnuczka Hemingwaya albo córka  Mick'a Jagger'a. Taka jest ludzka ciekawska natura i media skrzętnie ten fakt wykorzystują, więc nie na miejscu jest oskarżanie ich o nepotyzm.
W naszej galerii możecie obejrzeć dzieci znanych osób. Sami możecie sprawdzić i porównać, czy geny przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Pytanie, czy za kilka lat będą kontynuowali swoją karierę i staną się rozpoznawalni z uwagi na to, co osiągnęli, a nie tylko otrzymali w spadku po rodzicach.
Faworytka Carine Roitfeld i modelka domu Tom Ford, czyli Gigi Hadid jest córką gwiazdy amerykańskiego show „Real Housewives”, Yolandy Foster. Jej młodsza córka, Bella Hadid również została wypatrzona przez reklamodawców i promowała jeansy dla Re/Dun. Zresztą nie trzeba daleko szukać, córka Carine Roitfeld – Julia Restoin Roitfeld jest modelką od urodzenia. Możemy ją obejrzeć w kampanii Sisley.

Nikt nie zatrzyma już kariery córki Kris Jenner. Młoda Kendall na wybiegach wygląda zjawiskowo. W ślady sławnej przyrodniej siostry poszła też Lottie Moss i miała bardzo udany debiut w kampanii Calvin Klein. Moim odkryciem jest Dree Hemingway, córka aktorki Mariel Hemingway i wnuczka znanego pisarza Ernesta. Zdjęcia z Dree zaskakują swoją głębią. Jej młodsza siostra Langley Fox również chodziła po wybiegu w pokazach Saint Laurent i współpracowała z Everlane.
Teraz pora na panów. Zaczniemy od syna Arnolda Schwarzeneggera. Patrick debiutował w pokazach Tom Ford kolekcji jesień 2014. Natomiast sporo młodszy od niego Romeo Beckaham, syn Victorii i Davida, ma spory potencjał w modelingu, który wykorzystał w kampanii Burberry.
Warto zwrócić też uwagę na Ireland Baldwin, która jest bardziej podobna do swoje mamy, Kim Basinger, niż ojca Aleca Baldwina. To zdecydowanie lepiej dla młodej Ireland. Nie znalazłam natomiast podobieństwa Tali Lennox do Annie. Młoda modelka ma już za sobą chodzenie po wybiegach dla Burberry. Ciekawe, czy jej kariera będzie dalej się rozwijała.
Na sam koniec zostawiłam najbardziej pożądaną obecnie “młodą modelkę-celebrytkę”. To Georgia May Jagger, córka Jerry Hall i Micka Jaggera. Zdecydowanie lepiej się ją ogląda niż jej tatę, pytanie tylko, czy zdobędzie tyle samo zagorzałych fanów na całym świecie.