O ile jej koledzy z młodzieżowego serialu porobili mniejsze lub większe kariery, mniejsze lub większe wzbudzali zainteresowanie tabloidów (np. Michelle Williams, żona zmarłego tragicznie Heathea Ledgera, której zwyczajne życie w nowojorskim Brooklynie budzi sympatię), ona stała się najpierw następczynię Nicole Kidman (jak sobie poradzić z takim wzorem???), a potem ofiarą scjentologów. Życie młodziutkiej Katie Holmes wywróciło się do góry nogami, kiedy spotkała ikonę – Toma Cruise’a. Swój romans ujawnili w 2005 roku w Rzymie, podczas rozdania włoskich nagród filmowych. Cruise był już po ekscytującym romansie z przepiękną Cruz. Penelope Cruz, której scjentologiczne zaangażowanie Toma przeszkadzało bardziej niż trochę.

Katie, wówczas 27-latce z mało znaczącym dorobkiem filmowym (nie licząc epizodu w doskonałym filmie Anga Lee „Burza lodowa”, w którym jako naćpana koleżanka z klasy Toby’ego Maguiera, zasnęła mu na kolanach i roli w popularnym serialu), Tom bardzo jej zaimponował. Ona jemu również. Na tyle, że 17 czerwca 2005 roku, po dwóch miesiącach spotykania się, aktor jej się oświadczył. W romantycznych i jakże kiczowatych okolicznościach, na wieży Eiffela. Następnym newsem, jaki ogłosili prasie było to, że spodziewają się dziecka. Plotkarskie blogi i brukowce dochodziły, jak to możliwe, skoro biologicznych dzieci nie mógł się Tom doczekać z Nicole Kidman, a wiadomo było, że australijska aktorka nie ma problemów z płodnością. Dziką wręcz ciekawość prasy para podtrzymywała przez kilka miesięcy po porodzie w kwietniu 2006 – kiedy każde nowonarodzone dziecko w Hollywood wymienia się na pokaźne becikowe od tabloidów, para TomKat przez kilka miesięcy nie pokazywała dziecka publicznie. Spekulacjom nie było końca. Ale jak już pokazali małą Suri światu, zrobili to z największą klasą, na jaką może być stać amerykańskie gwiazdy. Nie pokazali się w trójkę byle gdzie tylko na okładce prestiżowego Vanity Fair, sfotografowani przez samą Annie Leibovitz.

TamKat zalegalizowali swój związek hucznym ślubem w modnym włoskim zamku Odescalchi. Gwiazdy licznie nawiedziły słoneczną Italię, a stroje dla młodych i ich rodzin zaprojektował sam Armani. Wtedy zaczęła się również „wielka” przyjaźń między rodziną Holmes-Cruise i Beckhamami. Victoria i Katie pokazywały się tylko razem. Razem chodziły na zakupy, razem bywały w pierwszym rzędzie na najważniejszych pokazach mody sezonu. Paryż, Londyn, Nowy Jork. Katie przy Victorii przeszła przyspieszony kurs mody i określenia swojego stylu. Nie wyszła źle na tej krótkiej przyjaźni.

Po roli Rachel w poprzedniej części Batmana, Katie wyciszyła się i zajęła wychowywaniem małej Suri. Teraz szykuje się do występu na Broadwayu w sztuce „All My Sons”. Zostawiła Toma z dzieckiem i wybrała się na próby do Nowego Jorku.

W ciągu kilku lat zmieniła się ze skromnej, ale atrakcyjnej sąsiadki, w świadomą siebie kobietę. Co na to Tom, scjentologiczny radykał? Miejmy nadzieję, że nie stłamsi sympatycznej Katie, która z dziwnej przyjaźni z Posh stylowo wyszła bez szwanku za to z nowymi znajomościami w świecie mody.