Dwie ekscentryczne ikony mody i fanki futurystycznych butów Armadillo powracają do akcji. Lady Gaga i Daphne Guinness będą na okładkach V Magazine, jednego z najważniejszych modowych czasopism. Wyjątkowe 99. wydanie, które trafi do sprzedaży 14 stycznia, będzie miało aż 16 indywidualnych okładek. Redakcją zajęła się sama Lady Gaga.

Na okładkach V Magazine znajdziemy same gwiazdy takie jak Daphne Guinness, Hedi Slimane, Isabelli Blow, no i oczywiście sama Lady Gaga. Nie zabrakło też ważnych postaci w świecie mody, a wśród nich Karl Lagerfeld i Alexander McQueen. Zdjęcia wykonał wirtuoz wśród fotografów, czyli Steven Klein.

Stylizacje do magazynku Lady Gaga czerpała z wczesnych kolekcji Alexander McQueen, na punkcie którego oszalała. Gwiazda starała się skupić wokół siebie ludzi z branży z pasją, którzy kochają to, co robią. „Moda to kościół”, powiedziała Lady Gaga.

Na krytyczne uwagi pod kątem niewygodnych, architektonicznych butów Armadillo, odpowiedziała natomiast: „Daphne przypomniała mi, że ból to nic złego. Ludzie po prostu nie mogą zrozumieć, że może boleć nas dla sztuki. Sposób, w jaki radzimy sobie z bólem emocjonalnym, zadając sobie ból fizyczny, to poświecenie dla sztuki, którą kochamy”.

Zaprezentowano już 7 okładek nowego wydania V Magazine, na pozostałe trzeba zaczekać.