Projekt "The USA Characters" celebruje różnorodność amerykańską poprzez zdjęcia zrobione przez 11 fotografików w kraju. Eric Ogden, jeden z fotografów, który uczestniczy w tym projekcie, nakreślił różnorodność muzyków w Michigan, swoim domowym stanie. W swojej misji, która trwała trzy tygodnie, sfotografował ikony, takie jak Andre Williams, Iggy Pop, Bootsy Collins, Andrew WK, Deastro, Detroit Cobras i Sufjan Stevens. 

Ogden mówi o swoim udziale w projekcie "Było dla mnie ważne, że jest osobisty. To rodzaju powrotu do czegoś co znałem, miejsce w którym żyłem,, lub osób których podziwiałem. Więc pomysł celebrowania muzyki, która narodziła się w moim rodzinnym stanie Michigan wydawał się doskonałą okazją, by w końcu połączyć moją fotografię z moją pasją do muzyki. Była również okazją do ponownego przyjrzenia się krajobrazom z mojej młodości, miejscom, gdzie muzyka zmieniała życie. Nie wspominając o tym, że to niesamowita okazja do pracy z kilkoma artystami, których od dawna podziwiam. 

Michigan, Detroit i zajmują wyjątkowe miejsce w historii muzyki. Detroit jest szczególnie bogaty w dziedzictwo punku, garage rock, a także miejscem narodzin techno. To miejsce bez granic muzycznych. Muzycy w Detroit nie boją się mieszania stylów i gatunków posuwając muzykę ku przyszłości. "Zacząłem pracę od kontaktu z artystami których znałem" mówi Ogden. "Często odkrywałem sieć kontaktów, które powstały w ostatnich latach. Była określona gałąź muzyków z Detroit, którzy wiedzieli o sobie nawzajem, jak członkowie jednej ekscentrycznej rodziny."

Zdjęcia Erica ukazywały się w New York Times Magazine, Vanity Fair, Vogue, Rolling Stone, W, New Yorker, Esquire oraz na okładkach "Newsweeka", jak również w reklamie dla ABC, USA, FOX i sieci CW, Nike, Sean John