Jak zwykle zespół Feel rządził. Zdobyli oni po dwie statuetki za polski zespół roku oraz nagrodę specjalną radia Eska i telewizji Polsat. Również dwie statuetki zdobył duet Sylwia Grzeszczak i Liber za polski album roku oraz za artystów roku.

Podczas imprezy w łódzkiej Hali Sportowej wystąpiły takie gwiazdy jak: Matt Pokora (best pop artist ), Edyta Górniak (nagroda za polski “hit”) i Tatiana Okupnik. Wydarzenie poprowadzili Piotr Kupicha i Kinga Zdrojewska, a nagrody zostały wręczone m.in. przez Patrycję Markowską, Macieja Rocka, Agnieszkę Popielewicz, Artura Chamskiego i Łukasza Zagrobelnego oraz djów i prezenterów radia Eska i Eska Rock, m.in. Michała Figurskiego, Pegaza, Jankesa i Pawelca. Nagrody również zostały przyznane Lady GaGa (best new artist) , The Killers (best rock artist) oraz Katy Perry (best album).

Niestety gwiazdy nie pojawiły się osobiście i wręczanie statuetek zarejestrowano na wideo i odtworzono w czasie gali. Jeśli chodzi o “look” polskich gwiazd to nie wypadli najlepiej. Tatiana Okupnik nagle się obudziła i stwierdziła, ze warto jednak zrobić coś ze swoimi włosami. Otóż swoją nową fryzurą dołączyła do grona Rihanny oraz Moniki Brodki. I tym sposobem fryzura, która jeszcze nie dawno była cool stała się uncool. Edyta Górniak na wygląd “prostytutki” szuka nowego mężczyzny, po rozstaniu się ze swoim mężem. Nie wiedzieć skąd wzięła patent na tylko jedną rękawiczkę?! Eurowizja przy tym wymięka!

Pełna lista zwycięzców EMA 2009 wyłonionych przez internautów oraz kapitułę powołaną przez radio Eska i Eska Rock:

Polska artystka roku - Sylwia Grzeszczak
Polski artysta roku - Liber
Radiowy debiut roku - Iwona Węgrowska
Polski zespół roku - Feel
Polski hit - Edyta Górniak - "To nie tak jak myślisz"
Polski rockowy hit roku - Coma "08 Wojna"
Polski album roku - Sylwia Grzeszczak & Liber - "Ona i On"
Video roku Eska.pl - PIN "Niekochanie"
imprESKOWY hit roku - Nexx - "Syncronize Lips"
Best new artist - Lady GaGa
Best rock artist - The Killers
Best pop artist - Matt Pokora
Best album - Katy Perry "One Of The Boys"
Best hit- Morandi - "Angel"
Nagroda specjalna radia Eska i telewizji Polsat - Feel