Ewa Farna – urodziła się 12 sierpnia 1993 w Trzyńcu, w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, w polskiej rodzinie. W domu mówi gwarą cieszyńską, a śpiewa w języku czeskim i polskim. Mieszka w Wędryni. Od dziecka związana była z muzyką, aktywnie brała udział w konkursach i przeglądach piosenek. Jej kariera zaczęła się w Hawierzowie, gdzie zajęła pierwsze miejsce na Konkursie Piosenki Dziecięcej. Zauważył ją wtedy przewodniczący jury Leszek Wronka, znany w Czechach polski producent, kompozytor, a także autor tekstów (m.in. Karela Gotta i Heleny Vondráčkovej), który zaproponował jej rodzicom współpracę.

Od tamtej pory jej kariera nabrała tempa, zaowocowało to dwoma płytami które zdobyły miano platynowych w Czechach. Przyniosły jej wtedy ogromną popularność i rozgłos u naszych południowych sąsiadów. Teraz Ewa Farna swoim albumem i zarazem utworem promocyjnym „Cicho” szturmuje polskie listy przebojów.

Nic dziwnego, że ta młodziutka piosenkarka podoba się swoim odbiorcom, jej muzyka jest nowocześnie stylizowana, przyjemna w odbiorze, energetyczna. Jej samej też nie brakuje energii, nic dziwnego, mam dopiero 15 lat, choć widząc jej występ w Opolu byłem przekonany, że jest starsza. No cóż, telewizja może nie tylko pogrubia, ale i postarza. W każdym razie, choć nie jestem fanem tego typu muzyki, to przyjemnie mi się słucha Ewy Farny. Mam nadzieję, że uda jej się osiągnąć sukces w naszym pięknym kraju, ma chyba wszystko czego oczekują producenci i wydawcy płyt, dlatego wsparcia z ich strony jej nie zabraknie