Magazyn Vogue znany jest zarówno ze swojej miłości, jak i nienawiści do Internetu. Zdziwiliśmy się więc bardzo, kiedy w czwartek pojawiła się informacja, że powstanie specjalny numer Vogue poświęcony „It Girl Style”, a na okładce zawita gwiazda modelingu i social mediów Gigi Hadid. To trochę zaskakujące posuniecie, zważywszy że we wrześniowym wydaniu na okładce królowała Kendall Jenner, a wcześniej Karile Kloss, Cara Delevingne i Joan Smalls. Nieoficjalnie w wyniku publikacji zrodziło się określenie pań „Instagirl”.

W specjalnym wydaniu Vogue nazwa „It Girl Style” odnosi się do kobiet, które potrafią modę z wybiegów przenieść równie łatwo na czerwony dywan, jak i na przysłowiową ulicę, tworząc street style. Oprócz Gigi Hadid załoga „It” girls Vogue obejmie inne gwiazdy, wśród których będą: Rihanna, Lupita Nyong'o, Selena Gomez i Zendaya oraz „It” Boys — Tom Hiddleston (dlaczego ON???!!!) i Frank Ocean.

Vogue w ten sposób chce zaprezentować nową generację kobiet, które mają w sobie ducha przedsiębiorczości i przejęły kontrolę nad własnym losem.