Sophie Pera, amerykańska socialite, była uczennica Anny Wintour, od niedawna redaktor magazynu „Town & Country” – debiutuje w świecie mody. Na ostatnim pokazie mody Couture jej oryginalny styl został uwieczniony przez takie sławy jak Tamu McPherson z All The Pretty Birds czy Ivan Rodich z The Facehunter.

Sophie Pera sama mówi o sobie, że jest chłopczycą i najlepiej się czuje w jeansach i podkoszulku. Kiedy skończyła 12 lat, zaczęła wycinać zdjęcia z Vougue’a, należącego do jej mamy. Z wycinanek robiła kolaż ze strojami, które chciała w przyszłości nosić.

Jej styl to mieszanka hobo i ekstrawagancji. Świetnie łączy męskie akcenty z cekinami, piórami i skórą. Niewymuszona elegancja Sophie Pera inspiruje wielu fashionistów z całego świata, a po ostatnich pokazach, na których się pojawiła, jej zdjęcia można zobaczyć wszędzie. Na stronie Vougue.com powstał profil poświęcony Sophie oraz są tam prezentowane stroje z ostatniego tygodnia mody. Można śmiało powiedzieć, że to ona wyznacza trendy, a nie za nimi podąża.

Tina N.