To oficjalna informacja, John Galliano, jeden z bardziej cenionych i znanych projektantów, wraca do biznesu modowego. Po Internecie od pewnego czasu zaczęły krążyć plotki, że podczas Miesiąca Mody dojdzie do nietypowej kolaboracji między marką Maison Martin Margiela a Galliano. W poniedziałek potwierdzono faktyczny stan rzeczy w WWD, że John Galliano przyjął propozycję objęcia stanowiska dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody. Oczekujemy, że jego pierwsze projekty będzie można obejrzeć już w styczniu podczas Paris Couture Week.

Mogę śmiało powiedzieć, że świat mody z zapartym tchem czekał, kiedy nastąpi ten moment. Od czasu odejścia z Dior w 2011, Galliano udzielił jedynie kilku wywiadów, w których wyjaśniał powody zniknięcia z życia publicznego. Pamiętamy jego „usunięcie” w wyniku krótkiego, ale dosadnego video, w którym projektant wygłaszał obraźliwe i antysemickie poglądy, podczas kolacji w jednej z francuskich restauracji. To zdarzenie spowodowało banicję Galliano z domu mody Christian Dior, w którym pracował 15 lat.

Nie był to jednak wyłączny powód utraty reputacji. Projektant nieraz był przyłapywany pod wpływem alkoholu, za co później przepraszał. Spowodowało to, że wszystkie marki zerwały z nim wszelkie kontakty. Galliano nie miał więc innego wyjścia, jak wziąć się za siebie i poddać terapii odwykowej. Zła passa minęła w tym roku i po 3 latach ekscentryczna postać powraca w szeregi wielkich kreatorów mody.

Sam Galliano twierdzi, że nie zaprojektował jeszcze swojej najlepszej kreacji, w związku z czym nowy Galliano będzie jeszcze lepszy. Charyzmatyczny projektant doskonale pasuje do oryginalnej i innowacyjnej marki. Prezes koncernu OTB, Renzo Rosso, zapowiedział, że nie może doczekać się powrotu Galliano i jego pracy w MMM. Uważa, że jest on jednym z największych talentów w świecie mody. Mam nadzieję, że tym razem wykorzysta swoją szansę i spełni marzenia, w wyniku których powstaną niezapomniane, spektakularne kreacje.