Johnny Depp to bez dwóch zdań nie tylko niezwykle przystojny, lecz także wszechstronnie utalentowany aktor. I nie ma chyba takiej roli, której nie umiałby zagrać. Mało tego, jego postacie z reguły są nie tylko szalenie różnorodne, lecz także niełatwe do odegrania i mocno złożone psychologicznie. Rodzina Johnny’ego Deppa posiada niemieckie oraz irlandzkie korzenie. Co więcej, po dziadku ze strony matki odziedziczył on także domieszkę krwi… indiańskiej. 
Pierwszą znaczącą rolą w życiu Johnny’ego Deppa była postać Walkera w filmie „Cry-Baby” („Beksa”). Zagrał on wówczas przywódcę lokalnego gangu młodzieżowego, a także lidera kapeli rock’n’rollowej. Tego rodzaju wizerunek niegrzecznego chłopaka – w skórzanej kurtce oraz ze sporą ilością żelu na włosach – sprawił, że aktor zawładnął sercami, a także wyobraźnią młodziutkich fanek na całym świecie.

Kolejną kultową postacią w wykonaniu aktora był Edward Nożycoręki, czyli uroczy aczkolwiek niedoskonały i stosunkowo oryginalny wynalazek pewnego osobliwego naukowca. Edwarda charakteryzowało przede wszystkim to, że miał „złote serce”, a także nożyce zamiast dłoni, którymi niezwykle wprawnie się posługiwał. Należy przyznać, że Johnny Depp odegrał tę rolę doprawdy brawurowo, a strój Edwarda Nożycorękiego po dziś dzień cieszy się podczas świąt Halloween w Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością.

Wymieniając najrozmaitsze metamorfozy tego aktora nie sposób nie wspomnieć o Jacku Sparrow, prawdopodobnie najbardziej nieokrzesanym oraz seksownym piratem na Karaibach. Ta spektakularna rola jedynie potwierdziła dotychczasową wielkość i doskonały warsztat aktorski Johnny’ego Deppa. W niezwykle mroczną postać artysta wcielił się także w filmowej wersji musicalu Stephena Sondheima – „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street” i trzeba przyznać, że i tym razem zdecydowanie spisał się na medal, przenosząc publiczność niemalże bezpośrednio do morderczego, mrocznego oraz mściwego Londynu. Johnny’emu Deppowi zdarzało się także grywać w o wiele bardziej urzekających filmach. Przykładem niech będzie tutaj na przykład „Czekolada”. 
W życiu prywatnym Johnny Depp, ku utrapieniu wielu kobiet, od wielu lat jest związany z francuską aktorką i piosenkarką Vanassą Paradis, z którą to ma już dziesięcioletnią córeczkę – Lily. Co więcej, to właśnie jej – córeczce – dedykuje ostatnio role w swoich baśniowych filmach, takich jak chociażby „Marzyciel”, „Charlie i fabryka czekolady”, a także „Alicja w Krainie Czarów”, który pojawi się na ekranach kin już w 2010 roku. A zatem czekamy ze zniecierpliwieniem na to, czym też ten wyjątkowy aktor może nas jeszcze zaskoczyć…