Annie Leibovitz to fotograf, która w swoisty dla siebie sposób przedstawia piękno ciała i duszy gwiazd. W sposób naturalny i zachwycający w swojej prostocie odkrywa i wydobywa na światło dzienne ukryte piękno. Annie zasłużyła sobie na to, żeby zostać ponownie autorką zdjęć do kultowego kalendarza Pirelli na rok 2016.

Kalendarz Pirelli ukazuje się nieprzerwanie od 1964 i zawsze skupia się na pięknie kobiecego ciała. Zdjęcia są wyrafinowane  i zmysłowe.  Na kartach wydawnictwa pojawiają się gwiazdy, ikony mody, aktualnie także popularne i cenione modelki.

Tym razem utarty schemat został zmieniony. Edycja na przyszły rok obfituje w portrety kobiet różnorodnych pod względem wieku, ciała i zajęcia. Wspólną cechą jest wyłącznie siła charakteru i osiągnięcia.

W kalendarzu Pirelli 2016 występują między innymi: pisarka Fran Lebowitz, sławna Yoko Ono, aktorka i pisarka Tavi Gevinson, tenisistka Serena Williams czy  komik Amy Schumer.

Zdjęcia, jak zwykle, utrzymane są w czarno-białej konwencji. Pojawia się oczywiście nagość, lecz nie dominuje na zdjęciach. Wszystko jest eleganckie, artystyczne i sensualne.