Porównania Kate Middleton z Księżną Dianą miały miejsce na długo przed ślubem z Księciem Williamem.

Postanowiliśmy przyjrzeć się analogiom między Lady D a żoną następcy brytyjskiego tronu.

Pozycja społeczna:

Księżna Diana pochodziła z arystokracji. Jej ojciec był hrabią. Kate Middleton to przedstawicielka ludu. Jej rodzice osiągnęli sukces biznesowy. Kate nie posiada jednak arystokratycznych powiązań.

Rodzice:

Diana Frances Spencer była trzecią córką. Miała młodszego brata Karola. Dzieciństwo Diany nie było idylliczne. Rodzice po oskarżeniach matki o zdradę postanowili się rozwieść.

Kate Middleton to najstarsze dziecko. Ma młodszą siostrę i brata. To słynna Pippa i James. Michael wraz z Carole Middleton tworzą szczęśliwą rodzinę. Życie Kate było bardziej harmonijne niż doświadczenia Lady D z młodości.

Edukacja:

Diana nie była prymuską. Niektóre egzaminy zdawała dwa razy. Choć miała możliwość ukończenia edukacji w Szwecji, nie skorzystała z szansy. Bunt Diany nie trwał jednak zbyt długo.

Kate jest gruntownie wykształcona. To absolwentka St. Andrews University. Zdobyła dyplom z historii sztuki. Jest pierwsza księżną z dyplomem uniwersyteckim. W St. Andrews University, podczas pokazu mody z jej udziałem, poznała Williama.

Styl:

Lady D wyróżniało wyjątkowe wyczucie trendów i mody. Księżna Diana stała się prawdziwą ikoną mody. W młodości nie przywiązywała jednak zbyt dużej wagi do stylu.

Jako księżna Walii zmieniła się diametralnie. Rozpoczęła współpracę z największymi projektantami mody i zaczęła dbać o wizerunek. Lady D preferowała stroje tworzone przez brytyjskich projektantów.

Kate Middleton podąża za najnowszymi trendami. Jej styl zdaje się nawiązywać do Księżnej Diany. Reporterzy zauważyli, że podczas przyjęcia zaręczynowego jej paznokcie były starannie przycięte, ale matowe. Kate preferuje wygodne ubrania.

Porównanie wykonane przez redakcję Trendu.pl wypada na korzyść Kate.
„Jest bardzo opanowana, zrównoważona, poważnie podchodzi do swoich obowiązków” – mówiła o Kate dziennikarka Teresa Stylińska.

Jak będzie przebiegało życie Kate obok księcia Williama ? Czas pokaże. Wrócimy do porównania za kilka lat.

Autor: Beata A.