Jeszcze rok temu Caitlyn Jenner była mężczyzną, ojcem najbardziej popularnej rodziny w Ameryce. Bruce Jenner przez wiele lat borykał się ze swoimi problemami. Nie czuł się szczęśliwy i kompletny w ciele mężczyzny. Choć to uczucie towarzyszyło mu przez całe życie, dopiero w wieku 65 lat zdecydował się na zmianę płci. Utrzymanie tej decyzji w tajemnicy okazało się z góry skazane na niepowodzenie, zwłaszcza w klanie Kardashian-Jenner. Kiedy media zaczęły gromadzić się wokół kliniki, w której Bruce przechodził operację zmiany płci, coś w nim pękło i postanowił potwierdzić szerzące się plotki.

Nie była to łatwa decyzja dla Caitlyn, zarówno o zmianie płci, jaki i publicznym ujawnieniu tego faktu. Podejmując ją, poczuła jednak ulgę i szczęście. Wyznała później, że wreszcie jej życie stanie się intensywne i prawdziwe. Wsparcie bliskich i społeczności transseksualnej upewniło ją w słuszności działań. Poczuła, że może ze swojej historii uczynić misję. „Może dlatego Bóg przysłał mnie na ten świat. (...) Od lat ten problem był zamiatany pod dywan. To co mogę zrobić dla siebie i całej społeczności transseksualnej to opowiedzieć swoją historię, najlepiej jak potrafię”.

Wywiad z Caitlyn Jenner, w którym opowiada o swoim życiu, obejrzało siedemnaście milionów widzów. W rozmowie poruszyła ona kwestię walki ze swoją tożsamością seksualną. Podziękowała rodzinie, która była jej wsparciem, chociaż sytuacja nie była dla nich łatwa. Caitlyn szybko stała się twarzą społeczności transseksualnej. Stara się uświadamiać innym, z jak wieloma problemami boryka się osoba, której brakuje poczucia tożsamości płciowej. W Ameryce około 41% takich ludzi popełnia samobójstwo lub zamierza targnąć się na swoje życie z tego powodu.

Caitlyn Jenner została teraz wybrana Kobietą Roku 2015 przez kultowy magazyn Glamour. Wybór przez niektóre środowiska został uznany za kontrowersyjny i niezrozumiały. Zdecydowana większość komentatorów uznała, że był słuszny i Caitlyn zasłużyła sobie na tak tytuł.