Kristen Stewart pojawiła się już w kampanii reklamowej Chanel, a także regularnie zasiada w pierwszych rzędach na pokazach francuskiego domu mody. Teraz aktorka wystąpiła w krótkometrażowym filmie wykonanym na zlecenie Chanel, którego premiera zaplanowana została na 1 grudnia w Rzymie podczas pokazu Métiers d'Arts.

Reżyserem filmu jest sam Karl Lagerfeld, który w zeszłym miesiącu w studio Luc Besson w Paryżu podczas dwudniowej sesji nakręcił intrygującą fabułę. Powstał krótkometrażowy film biograficzny o zakamarkach duszy założycielki domu mody, Gabrielle Chanel.

Kristen Stewart wciela się w postać młodej projektantki, która stoi na początku drogi swojej kariery. W kadrze pokazuje się także Chanel w średnim wieku, którą zagrała Geraldine Chaplin, znana z  poprzednich produkcji Lagerfelda.

Karl Lagerfeld bardzo dobrze wypowiada się o swojej współpracy z Kristen Stewart, najbardziej znanej z sagi „Zmierzch”. Aktorka spełniła oczekiwania reżysera i zagrała dokładnie tak, jak zaplanował. Zobaczymy i ocenimy.