Francuski Vogue w tym roku obchodzi 95. urodziny. Może to jeszcze nie okrągła „setna” rocznica, ale godny moment do świętowania. Z tego powodu stworzono cztery różne okładki z kultowymi modelkami: Kate Moss, Christy Turlington, Gisele Bundchen i… Kendall Jenner. Zaskoczenie? Wybór doprawdy kontrowersyjny, zważywszy że 19-letnia gwiazda reality show zadebiutowała na fashion weeku zaledwie cztery sezony temu.

W oczach Vogue Paris Kendall awansowała już do grona ikon modelingu, zważywszy na fakt, że w tegorocznym rankingu wskazano ją jako jedną z najlepiej zarabiających modelek na świecie. Mimo wszystko okładka w Vogue to imponujące wyróżnienie dla Kendall w świecie mody. Modelka należy do znanego klanu Kardashianów / Jenner i doskonale radzi sobie z mediami społecznościowymi, co niewątpliwie stanowi o jej przewadze.

Każda z okładek francuskiego Vogue to inny obraz. Kate Moss to malarska opowieść, którą w obiektywie uchwycił duetu Mert & Marcus. Modelka pozuje w rustykalnym pokoju, mając na sobie bordową suknię odkrywającą plecy i kowbojki z frędzlami. Nie zabrakło pudrowej róży, srebrnego imbryczka i butelki wina. Pełna dekadencja.

Okładka z Christy Turlington to zwyczajny portret niezwykle pięknej kobiety. Autorem zdjęcia tym razem jest duet Inez & Vinoodh. Prostota w ich wykonaniu okazała się ponadczasowa i najbardziej wymowna. Kendall Jenner to zupełnie inna konwencja, nowoczesna i minimalistyczna. David Sims ukazał lekko naburmuszoną Kendall na szarym, zimnym tle.

Na ostatniej okładce dzieje się najwięcej. Mario Testino ubrał Gisele Bundchen jedynie w białe majtki z napisem „Gisel” i otoczył kolorową, błyszczącą garderobą. Na głowie Bundchen ma założony kowbojski kapelusz jak rasowa gwiazda muzyki country. Wesoła, zmysłowa improwizacja na temat męskich fantazji, a postać Mario Testino została wybrana nie bez powodu w tym kontekście.

Październikowe wydanie francuskiego Vogue trafi do sprzedaży 29 września. 472-stronicowe czasopismo może okazać się prawdziwa perełką dla fanów.