Do najnowszej kampanii wiosna lato 2016 Marc Jacobs zaangażował transseksualną reżyser i scenograf. Lana Wachowski (wcześniej Larry Wachowski) wraz z bratem wyreżyserowali między innymi kultowy film „Matrix”. Lana w 2012 poinformowała publicznie, że zmieniła płeć.

Marc Jacobs ma duże doświadczenie w obsadzaniu gwiazd i znanych osobistości w roli modeli, czym wyznacza trendy. W jego kampaniach mogliśmy do tej pory oglądać takie postaci jak Jennifer Jason Leigh, Miley Cyrus czy Victoria Beckham. Projektant na Instagramie ujawnił, że wiosenna kampania reklamowa odbędzie się z udziałem Lany.

„Kampania reklamowa w tym sezonu przedstawi serię powiązanych zdarzeń; taką narrację wizualną. To osobisty pamiętnik z ludźmi, którzy mieli na mnie wpływ i nadal mnie inspirują, otwierają mój umysł na różne sposoby widzenia i myślenia”.

„Spektrum osób fotografowanych w kampanii reklamowej wiosna / lato 2016 to sposób  na obchody mojej rocznicy w Ameryce. Współpracowali ze mną fotograf David Sims i stylistka Katie Grand. Osoby biorące udział w kampanii uosabiają moją kolekcję poprzez swoją indywidualność. Ucieleśniają ducha i piękno równości”.

Marc Jacobs uważa, że Lana Wachowski „wyraziła myśli, które zawsze wypełniały moją głowę i serce, ale nigdy nie zostały tak wymownie uchwycone, tak namacalnie, inteligentnie i wzruszająco. W słowach Lany znalazłem odniesienie do mojego codziennego życia i chcę się tym dzielić z najbliższymi przyjaciółmi”.

Wachowski to tylko jedna z wielu osobowości, które wezmą udział w kampanii reklamowej Marc Jacobs. Projektant zamierza odsłaniać każdą z nich na swoim koncie na Instagramie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Pełna kampania natomiast pojawi się w lutowym wydaniu Vogue.