JJ Abrams zadbał o swoje przyszłe dochody i zabezpieczył prawa autorskie wytwórni Paramount Pictures do historii skompromitowanego kolarza Lance’a Armstronga. Wykupił prawa autorskie do książki Juliet Macur – Cycle Of Lies: The Fall Of Lance Armstrong (Cykl kłamstw: Upadek Lance’a Armstronga), która zostanie opublikowana przez HarperCollins. Data premiery książki nie została jeszcze ustalona.
Juliet Macur jest reporterką sportową, praującą dla The New York Times. Pisze o znanym kolarzu od ponad dekady, o jego wyczynach rowerowych poprzez walkę z rakiem, aż do niedawnego przyznania się do stosowania dopingu.
W wywiadzie z Oprah Winfrey w czwartek wieczorem, rowerzysta, który wygrał siedem kolejnych tytułów w Tour de France, przyznał się do zażywania nielegalnych substancji, zwiększających wydajność organizmu. Pozbawiono go wszystkich tytułów i zakazano jazdy na rowerze do końca życia, po tym jak Amerykańska Agencja Antydopingowa orzekła, że zażywał nielegalne substancje.
Nie wiemy jeszcze, kto zagra Lance’a Armstronga, a sam Abrams w niedawnym wywiadzie dolał oliwy do ognia, spekulując, że będzie to znana postać ze świata aktorskiego. Czyżby kolejne zagranie marketingowe Armstronga ? Powstanie super amerykańska produkcja, mącąca ludziom w głowach i robiąca z Lance’a bohatera ?
A może należałoby w końcu wziąć się za ekipę, która stoi za sportowcem i która dopuściła do zażywania przez niego nielegalnych środków. Sport już dawno przestał pełnić swoją funkcję i stał się czymś wynaturzonym, a nie jak powinien, zdrowym.