Firma Bata jest jednym ze sponsorów filmu „Lejdis”, który na ekranach polskich kin można oglądać od 1 lutego bieżącego roku.

Najnowsza komedia Saramonowicza i Koneckiego „Lejdis” to brawurowa opowieść o silnej przyjaźni kobiet, pragnieniu miłości i słusznej zemście. Cztery przyjaciółki, a każda inna niczym cztery żywioły, knują intrygę przeciwko facetom. Światem Lejdis rządzi jedna zasada – kobiety muszą trzymać się razem. Łucja (Edyta Olszówka) nie wie, że jej ukochany Marek (Robert Więckiewicz) na boku zmienia kobiety jak rękawiczki. Boleśnie zraniona może liczyć na swoje przyjaciółki. Ostatecznie każda z Lejdis otrzymuje to, na co długo czekała – tak jak w życiu - cierpliwość zostaje wynagrodzona miłością a przeszłość rozliczona.

Oprócz niewątpliwych walorów komediowych i aspektów psychologicznych, film musi się podobać przede wszystkim w warstwie wizualnej. Wszystkie bohaterki zachwycają indywidualną stylizacją, która współgra z temperamentem odgrywanej postaci. Bata na tę okazję wypożyczyła buty z najnowszych kolekcji. W specjalnym filmie reklamowym można obejrzeć ambasadorkę marki – Natalię Kukulską, w nowoczesnej, kosmicznej stylizacji.