Lena Dunham, aktorka i reżyserka, nazywana często głosem młodego pokolenia, pojawi się na okładce kultowego pisma Bazaar. W listopadowym wydaniu magazynu oprócz pięknych zdjęć Dunham, znajdziemy bardzo osobisty wywiad z gwiazdą. Opowiada ona w nim o swoim życiu i twórczości, domu w Los Angeles oraz chłopaku, którym jest Jack Antonoff.

Jack Antonoff wywarł duży wpływ na aktorkę, a zwłaszcza na design panujący w jej domu. Lena, która kocha lamparcie wzorki, całkowicie przeprojektowała swoje wnętrza, by spodobały się ukochanemu. Nie było łatwo, ponieważ ona wybiera kicz, podczas gdy Jack woli minimalizm. Radykalne gusta udało się przy odrobinie dobrej woli pogodzić.

Pomysłodawczyni kultowego serialu „Dziewczyny” nie ma jeszcze 30 lat. W świecie filmu i telewizji osiągnęła już bardzo dużo, jest rozpoznawalna i przede wszystkim lubiana przez widzów. Uważa, że jako 20-latka nie była postrzegana i traktowana poważnie w świecie filmowym. Z wielką niecierpliwością czeka na przyszły rok, kiedy skończy 30-tkę.

Aktorka nie jest pozbawiona kompleksów. Sama o sobie mówi, że jej uroda jest „wymagająca”, a głos co najmniej dziwny, dlatego też cudem jest fakt, że otrzymała w ogóle pracę.

Lena Dunham postrzega siebie jako osobą pozytywnie nastawioną do życia, która chce z niego czerpać pełnymi garściami. Błyskotliwa i inteligentna, potrafi zająć stanowisko właściwie na każdy temat, co robi z niesamowitą łatwością i humorem.

Dunham nigdy nie nazywała siebie „głosem pokolenia”. Chciałaby jednak swoją popularność wykorzystać mądrze. Owszem, czasem żartuje i mówi lekkie rzeczy, ale marzy o tym, żeby to jej „poważne” słowa były szczególnie słyszane i brane pod uwagę.

Ze swoim chłopakiem Lena jest prawie cztery lata i doszła do wniosku, że ich szczęście polega na tym, że potrafią koegzystować razem, nawet gdy są osobno. Często razem podróżują, ale ich praca wymaga również osobnych wyjazdów, dlatego muszą ciągle iść na kompromisy, co wychodzi im dobrze. Dunham jest dumna z tego, że jej „związek sprawia, że wszystko staje się możliwe”.

Lena Dunham to młoda kobieta, która ceni sobie niezależność i wolność w tym, co robi. Jest osobą bardzo ambitną, lubiącą nowe wyzwania. Chce wrócić do robienia filmów, chce napisać książkę, chce zaangażować się w kultywowanie sprawiedliwości społecznej. Lena, choć jest dziewczyną wyzwoloną i sama nazywa siebie feministką, pragnie szczęścia jako matka i żona. Marzy o tym, by poświęcać czas rodzinie i przyjaciołom. Czy takie kobiety są idolkami współczesnych 20-latek? Jeżeli tak, to całe szczęście. Dunham pokazuje, że można połączyć ambicje, feminizm z pragnieniem miłości i posiadania rodziny, życie gwiazdy ze szczęśliwym związkiem.