Po rewelacyjnym sezonie, którego kulminacją było zdobycie Oscara, Lupita Nyong'o stała się rozpoznawalna na całym świecie.  Nic dziwnego, że aktorka została zasypana różnymi propozycjami współpracy. Ostatnim newsem jest podpisanie umowy na zostanie twarzą Lancôme. Po raz pierwszy 31-letnia Lupita wystąpi w kampanii dla marki kosmetycznej. Zdjęcia do niej wykonają Mert Alas i Marcus Piggott. Do tej pory ambasadorami marki były takie znane postacie, jak chociażby Julia Roberts , Lily Collins, Kate Winsletand czy Penélope Cruz.

Nyong'o w swoim oświadczeniu dla prasy wyrażała się bardzo pozytywnie o pracy dla Lancôme: „Jestem naprawdę zaszczycona, że będę pracować dla Maison Lancôme,tak prestiżowej marki, którą zawsze kochałam. Jestem szczególnie dumna z tego, że mogę reprezentować tę unikalną wizję kobiety i ideę, która głosi, że piękno nie jest czymś narzuconym, ale jest wyrazem kobiecej wolności do bycia sobą”.

Nyong'o została dobrze przyjęta przez środowisko modowe. Brała udział w kampanii Miu Miu wiosna 2014. Teraz jej pozytywne przesłanie na temat piękna, zwłaszcza w odniesieniu do kobiet z różnych grup etnicznych, sprawia, że wyrasta na prawdziwą ikonę stylu i piękna.