Mała Brytania - najlepszy serial komediowy, jaki kiedykolwiek powstał!

Od 16 Marca w Dwójce pojawi się kultowy serial komediowy produkcji brytyjskiej, który zdobył ogromną popularność na całym świecie. Znakomite dialogi, inteligentny i absurdalny dowcip, sposób prezentowania postaci oraz błyskotliwa narracja to główne atuty "Małej Brytanii".

Recenzenci pism branżowych piszą o nim, że jest to "najlepszy serial komediowy, jaki kiedykolwiek powstał", a szef telewizji BBC stwierdził, że "jest to najlepszy przykład tego, jak wyglada komedia, kiedy tworzą ją najwięksi komicy światowi".

"Mała Brytania" zaistniała najpierw na antenie BBC Radio 4, gdzie w 2001 r. pojawiło się na antenie 9 półgodzinnych odcinków. W 2003 r. serial pojawił się w telewizji. W 2005 r. "Mała Brytania" otrzymała nagrodę BAFTA dla najlepszego serialu komediowego, a występujący tam Matt Lucas i David Walliams - nagrody dla najlepszych aktorów komediowych. W 2005 r. uhonorowano serial Złotą Różą na festiwalu programów telewizyjnych w Lucernie (do 2003 r. festiwal odbywał się w Montreux), a w 2006 r. "Brytanii" przyznano nagrodę Emmy, by wymienić tylko najważniejsze wyróżnienia. W pierwszym odcinku poznajemy głównych bohaterów serialu - karykaturalne postacie rzekomo reprezentujące współczesne społeczeństwo brytyjskie. Są to m.in.: Vicky Pollard - zepsuta nastolatka, która ma poważne problemy w szkole, Premier i jego asystent Sebastian zdradzający skłonności homoseksualne, transwestyta Edward przedstawiający się jako Emily Howard, Andy - kapryśny pseudokaleka na wózku i jego cierpliwy opiekun Lou, Jason - młody człowiek zakochany w babci swego kolegi, Kenny Craig - hipnotyzer wykorzystujący w codziennym życiu swoje zdolności, Dennis Waterman - karzełkowaty aktor i niewydarzony kompozytor piosenek do filmów, Marjorie prowadząca zajęcia dla osób z nadwagą w Klubie Odtłuszczania, tajemniczy Szkot zadający zagadki gościom swojego pensjonatu oraz Daffyd - zdeklarowany gej z walijskiej wioski górniczej.