Marianne Faithfull i jej charakterystyczny rockowy styl lat 60. stały się niewątpliwym źródłem inspiracji dla Hedi Slimane. Projektant wziął tym razem na warsztat 67-letnią ikonę stylu i muzyki jako twarz promującą Saint Laurent Music Project.

Projekt powstał w zeszłym roku i do zdjęć pozowały już takie postaci jak Courtney Love, Marilyn Manson, Daft Punk, Kim Gordon. Wiele z nich trafiło później na okładki kampanii reklamowych słynnego francuskiego domu mody.

Możemy niewątpliwe zaobserwować wyraźny trend na promowane luksusowych marek przez dojrzałe kobiety, które poza urodą mają duszę i własną historię. W ubiegłym roku mogliśmy oglądać kilka znanych postaci ze świata filmu u wielkich projektantów. Jessica Lange wystąpiła dla Marc Jacobs, Charlotte Rampling dla Nars, Linda Rodin dla The Row i Catherine Deneuve dla Louis Vuitton. 67-letnia Faithfull nie jest najstarszą twarzą Saint Laurent, był nią bowiem 88-letni BB King.

Marianne Faithfull znana jest ze swojego temperamentu. Swego czasu nazwała Kate Moss „wampirem”, który ukradł jej styl. Piosenkarka nadal nosi swoją blond grzywkę i zajmuje się muzyką, w zeszłym roku rozpoczęła prace nad nowym albumem.