Już w 2003 piosenkarz był zadłużony na 200 milionów dolarów i jego doradcy finansowi sugerowali mu wtedy, aby ograniczył wydatki do 1 miliona dolarów miesięcznie.

Król Popu wysprzedaje wnętrze Miasteczka Neverland. Na aukcji piosenkarz pozbędzie się swoich prywatnych rzeczy, takich jak meble, rzeźby, lampy czy biżuteria.
Całą aukcję organizuje Julien’s Auction House i rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa trzy dni. W kolekcji Michaela można znaleźć prawdziwe perełki, które są bardzo interesujące.

Między innymi będzie można kupić robota w postaci głowy gwiazdora za at $2000-$3000.
Jeżeli jesteście prawdziwymi fanami, na pewno zainteresuje Was portret Jacksona ubranego w szaty królewskie. Obraz kosztuje at $4,000-$6,000.

Jeżeli wolicie coś bardziej funkcjonalego proponujemy Wam eskpres do kawy za $1,000-$2,000. lub samochód elektryczny do golfa za $4,000-$6,000.

Piosenkarz kupił Neverland w 1987 roku. Jego marzeniem było stworzenie krainy fantazji dla dzieci, na wzór Nibylandii z powieści "Piotruś Pan". W 2005 roku Jackson po raz kolejny oskarżony został o molestowanie dzieci i chociaż oczyszczono go z zarzutów, na swoją posiadłość już nie powrócił. Od tamtego czasu mieszkał w Irlandii, Dubaju, Bahrajnie i Las Vegas.


To, co miało być niekończącą się bajką, zmieniło się w koszmar.