Po zakończeniu miesiąca mody gwiazdy chętnie sięgają po najnowsze projekty i pokazują się na czerwonym dywanie w kreacjach od największych projektantów. Najłatwiej mają gwiazdy kina lub muzyki, które w oczach modowego świata wyrosły na ikony stylu. Cokolwiek założą na siebie, kreują nowe trendy. Domy mody zabiegają więc same o to, by konkretne gwiazdy pokazywały się jak najczęściej w ich kreacjach.

Do niekwestionowanych ikon stylu należy Cate Blanchett, która dodatkowo posiada jedną ważną zaletę, a mianowicie nie boi się podejmować ryzyka w modzie. Z tego powodu jest prawdziwą faworytką kreatorów. Ekstrawaganckie i odważne kreacje potrafi złagodzić i dobrze sprzedać odpowiednią stylizacją. Zachowuje prosty look poprzez klasyczny makijaż i fryzurę, w myśl zasady, że co za dużo, to niezdrowo.

Podczas Festiwalu Filmowego w Londynie Cate Blanchett przebierała się kilka razy, za każdym razem zachwycając stylizacją. Obejrzyjcie w galerii zdjęcia, a z pewnością przyznacie nam rację, że aktorka w sukienkach wielkich domów mody wyglądała lepiej niż modelki na wybiegu.