Lista sław, które ubiera Marc Jacobs, powiększyła się o kolejną „osobę”. Japońska gwiazda Hatsune Miku dołączyła właśnie do grona elitarnych kobiet, które noszą projekty Marc’a. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Miku jest… hologramem.

W Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie wszystko jest możliwe, właśnie Hatsune Miku robi zawrotną karierę w show biznesie. Miku to „vocaloid”, czyli grafika komputerowa wyświetlana za pomocą nowych technologii, by stworzyć obraz na podobieństwo „człowieka”. Pomimo tego, że jest tylko „komputerem”, Miku regularnie dostaje propozycje wystąpień, a jej fanpage ma sporą grupę wielbicieli.

Miku w swoim ostatnim projekcie porzuca popowe piosenki, by wystąpić w operze (!) pod tytułem „The End”. Z tego względu zostawia też swój ikoniczny mundurek licealistki dla dojrzalszego wyglądu w kracie od Louis Vuitton.
Teaser z Miku w operowej wersji „The End” możecie obejrzeć poniżej. Pełna wersja opery będzie miała swój debiut w grudniu w Tokyo, zaś później Miku wyrusza w trasę do Francji.

Autor: Tina