To już prawie pięć lat, odkąd pretendent do królewskiego tronu Wielkiej Brytanii ożenił się ze swoją długoletnią partnerką, Kate Middleton.  Książę William znany jest z tego, że doskonale radzi sobie podczas wygłaszania publicznych przemówień.  Tego samego nie można powiedzieć o jego małżonce.

Księżna Kate nie lubi tego robić, do czego wielokrotnie przyznawała się. We wtorek jednak wygłosiła referat na temat zdrowia psychicznego dzieci. Była to część konferencji organizowanej przez Place2Be. Nosiła ona nazwę „Moja głowa za dużo ma na głowie". Kate objęła patronat nad organizacją, która zajmuje się doradzaniem i pomocą dzieciom i młodzieży w szkołach.

Wystąpienie Kate Middleton zostało bardzo dobrze przyjęte i wysoko ocenione. Księżna wracała w nim do swego dzieciństwa, mówiąc, że miała olbrzymie szczęście, że rodzice i nauczyciele zawsze ją wspierali. Czuła się kochana, doceniana i słuchana. Powiedziała: „Zdaję sobie sprawę, że zły stan zdrowia psychicznego u dorosłych często swoje źródło ma w nierozwiązanych problemach z dzieciństwa”.

Chociaż całe wydarzenie było pozytywnie oceniane, to baczni  obserwatorzy stylu Księżnej zauważyli, że szara sukienka z kołnierzykiem i zdobionymi rękawami przy mankietach była już kiedyś noszona przez Kate. Miało to miejsce w 2012 na premierze filmu „African Cats”. Tak naprawdę cała stylizacja Kate została powtórzona. Czy do źle? Nie sądzę. Świadczy to tylko o tym, że Kate Middleton jest oszczędną i rozsądną osobą, która nie wyrzuca ubrań do kosza po jednorazowym użyciu. Szkoda tylko, że mądre słowa, które wygłosiła, przykryła rzekoma modowa wpadka.