Kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę Google frazę „najpiękniejsza dziewczynka świata”, na samej górze listy wyświetla się młoda dama, Kristina Pimenova. Młodziutka Rosjanka nie jest debiutantką w świecie modelingu. Ma już za sobą okładkę we włoskim wydaniu Vogue oraz występy w kampaniach z kolekcjami dla dzieci takich domów mody jak Armani, Roberto Cavalli i Dsquared2.


10-letnia Pimenova poważnie myśli o swojej karierze w USA i wraz z rodzicami przenosi się z Rosji do Los Angeles. Tam będzie mogła podpisać kontrakty ze znanymi agencjami modelek, m.in. LA Models czy New York Models.

„Odnieść rozgłos w świecie modelingu w wieku 10 lat, to duży wyczyn”, powiedział właściciel agencji Heinz Holba w komunikacie prasowym. „Agencja liczy na długotrwałą współpracę z małą supermodelką”. Słowo „rozgłos” zostało w tym miejscu użyte nieprzypadkowo.  Wiele osób z branży pamięta kontrowersyjną historię z ubiegłego roku, kiedy mama młodej modelki była ostro krytykowana za publikację prowokacyjnych zdjęć córki na Instagramie. Na marginesie, Kristina ma na swoim profilu aż 1,1 miliona fanów.


Fascynacja młodziutkimi modelkami w branży modowej nie jest niczym nowy. Co chwila oglądamy coraz to młodsze modelki na wybiegach czy dwuznaczne sesje zdjęciowe z ich udziałem robią szum w Internecie. Wracając do Kristiny, mamy nadzieję, że dziewczynka zrobi swoją wymarzoną karierę w modelingu i zostanie prawdziwą gwiazdą branży modowej. Na razie czeka ją przejście z kategorii „dzieci” do statusu „nastolatek” i osiągniecie poziomu „cool”.