Supermodelka lat 90. Naomi Campbell nie przeszła jeszcze na emeryturę, chociaż coraz rzadziej możemy oglądać ją na wybiegach. Zazwyczaj rezerwuje swój czas na specjalne okazje, takie chociażby jak widowiskowy pokaz Marc Jacobs dla Louis Vuitton czy Versace couture.

W tym sezonie Naomi zrobiła wyjątek dla młodego niemieckiego projektanta. Philipp Plein przygotował widzom niespodziankę podczas pokazu swojej kolekcji jesień zima 2014 w Mediolanie. Na wybiegu królowała niepodzielnie Naomi. Plein słynie z współpracy ze znanymi osobami, jak Lindsay Lohan, Terry Richardsona, Grace Jones czy Alek Wek. I choć występujące w jego kampaniach gwiazdy mają tendencję do „błyszczenia”, to ubrania raczej nie. Plein preferuje sportowy i klubowy styl. W tym sezonie jednak jego inspiracją było Dallas, a w kolekcji na jesień 2014 znalazły się jeansy, kowbojskie kapelusze i buty. Specyficzna stylistyka.

Zastanawiam się, co oprócz pieniędzy skłoniło Naomi Campbell do występowania podczas pokazu ? Nie były to raczej prezentowane stroje. Modelka wystąpiła w 2009 w kampanii u Philipp’a. Możliwe, ze wówczas zawiązała się między nimi nić sympatii i to skłoniło ją do współpracy. Ciekawe, czy zobaczymy Naomi podczas innych pokazów mody. Może pojawi się jeszcze w Paryżu ?