Dwudziestoletnia Juno Temple chciała zostać aktorką od kiedy pamięta. Jednak fakt , że jej rodzice pracują w tym show biznesie, nie przyniosło jej więcej zachęty. Tata Juno jest reżyserem filmowym i teledysków, mama producentką. Gdy powiedziała rodzicom mając cztery lata, że chce grać w filmach, raczej jęknęli z dezaprobatą. W 2006 roku matka Juno dostała telefon o castingu do “Notatkach o skandalu” i wysłała tam córkę, aby ta przekonała się jaka masa ludzi próbuje tam swoich sił! Nie była to żadna nauczka dla Juno, ponieważ dostała rolę! Zagrała córkę nauczycielki granej przez Cate Blanchett. 
Od tego czasu pracuje bez przerwy. Pojawiła się w “Pokucie”, jako Lola, ciekawa i zmysłowa lolitka. Następnie były filmy takie jak “Year One”, “St Trinian‘s”., “Wild child” i “Siostry Boleyn”. Jej nadchodzące filmy to “Cracks”, “Greenberg”, “Glorious 39”. W ostatnim nareszcie gra postać która używa make-up’u. “To wielki krok” jak mówi sama Juno. Aktorka posiada oryginalną, dziecięcą urodę, i przez ten cały czas gra młode podlotki!

Magazyn “Teen Vogue” zakwalifikował ją do swojego corocznego artykułu “Młode Hollywood 2009”. Znaleźli się tam m.in. Steven R. Mcqueen, Amber Heard, Tamar Novas, Asher Book, Sara Paxton, Keke Palmer, Rory Culkin. 
Na tegorocznym festiwalu filmowym w Toronto promowała thriller science-fiction o 
II wojnie Światowej “Glorious 39”. W 2010 ma zagrać obok Bena Stillera w komedii “Greenberg”. Przypisuje się jej także rolę Ofelii w przyszłej produkcji tym tytule, nowej adaptacji szekspirowskiego “Hamleta”.
Krytycy zachwycają się jej grą, możliwościami, różnorodnością. Młoda Brytyjka ma przy tym niecodzienny i chłodny styl, jest modna w bardzo naturalny sposób. Przeczuwamy, że już niedługo będzie o niej głośno