„Harper’s Bazaar” Serbia jako jeden z pierwszych magazynów modowych złożył hołd ikonie muzyki i mody. Prince zmarł niecały miesiąc temu. Podobno przyczyną tragicznego, przedwczesnego odejścia było przedawkowanie leków. Wielcy świata muzyki, mody i show biznesu oraz media społecznościowe słali kondolencje. Każdy chciał podzielić się swoim żalem po odejściu Prince’a i wyrazić uznanie dla muzyki, jaką tworzył. Nie tylko jednak jego twórczość była niepowtarzalna. Prince stał się ikoną stylu i wywarł wpływ na życie wielu ludzi także sposobem ubierania się.

Serbskie wydanie „Harper’s Bazaar” w czerwcowym numerze przygotowało okładki, które nawiązują do stylu Prince’a. Modelka Chanel Iman o korzeniach koreańsko-afrykańskich została wystylizowana na Księcia muzyki. Nie jest tajemnicą, że artysta był odważny w swoich stylizacjach, często łącząc elementy męskie i żeńskie. Na scenie epatował zmysłowością i tajemnicą, które sprawiały, że jego poczucie estetyki było unikalne i rozpoznawalne.

Edycja magazynu modowego na Europę Środkowo-Wschodnią stworzyła serię okładek, które nawiązują do najbardziej charakterystycznych stylizacji Prince’a. Chanel Iman na motocyklu wyjęta wprost z okładki albumu „Purple Rain”, obwieszona łańcuchami czy w wiktoriańskiej bluzce z gitarą. Nie zapomniano o kręconych lokach, które przyczyniły się do sukcesu gwiazdy. Zdjęcia z Iman wykonał Joshua Jordan. Fani artysty powinni być usatysfakcjonowani. Prawdopodobnie w najbliższych miesiąc będziemy mogli śledzić trend na podobne sesje w innych magazynach modowych.