Wieczór zaczął się od wielkiej gali z okazji współpracy firmy z UNICEF-em. Kampania charytatywna na rzecz dzieci, "Tattoo heart" w której Rihanna została ambasadorką miała na celu wspomaganie fundacji. ". Zadaniem artystki było oczywiście propagowanie produktów Gucci. Aż 25% zysków ze sprzedaży ubrań z "Tattoo Heart" trafiło do Unicefu.
Giannini powiedziała: ''Gdy zdecydowaliśmy się poświecić kampanii więcej uwagi wytwarzanym produktom, aby pokazać tym samym nasze pełne zaangażowanie UNICEF-u , poczułam , że muzyka i piękna kobieta będą doskonałą ikoną kampanii.”
Na imprezie pojawili się Timbaland, Mary J. Blige, Blake Lively oraz Madonna!

Piosenkarka i Frida Giannini, Dyrektor Kreatywny włoskiej marki, po gali pojawiły się w butiku Gucci na Fifth Avenue, gdzie czekali na nie Anja Rubik, Erin Wasson, oraz Natasha Poly.

Wszyscy świętowali całą w bieli kolekcję torebek, której 25% ze sprzedaży ma trafić do dzieci zarażonych HIV/AIDS w Afryce.

Doda na pokazie Paprocki i Brzozowski, który odbył się kilka tygodni temu była ubrana cała w Gucci. Niestety piosenkarka nie miała nic na sobie z linii "Tattoo Heart".