Scarlett Johansson robi następne duże kroki w kierunku kariery muzycznej, ale tym razem z pomocą akustycznej legendy Peta Yorna.

Wszyscy wiemy, że Scarlett Johansson miała już flirt z mikrofonem i wydała swój pierwszy album z coverem piosenki Toma Waitsa o nazwie "Anywhere I Lay My Head", w 2008 roku. Teraz aktorka wraca z albumem zatytułowanym "Breakup", nagranym z Petem Yornem. 

Razem ze znajomymi dwójka stworzyła te utwory w garażu Peta w 2006 roku, dwa lata przed tym gdy Scarlett nagrała swój cover Toma Waitsa. Ale dopiero teraz kawałki zostały wydane.

"Miałem dziwny tydzień bezsenności i kiedy wreszcie mogłem zasnąć, to wszystko przyszło do mnie we śnie", tłumaczy Yorn." Obudziłem się i wszystko było w mojej głowie, w pełni ukształtowane. Johannsson była podobno zaintrygowana zaproszeniem Yorna do współpracy, które przyszło nagle. "To brzmiało jak ciekawa, mała przygoda", mówi aktorka. "Idea dwóch osób śpiewających o związku, w duecie. 

"Zawsze myślałam o tym jak o małym projekcie pomiędzy przyjaciółmi" Johansson wyjaśnia, zapytany na temat tworzenia utworów w garażu Yornsa. "Pokochałam album odkąd usłyszałem go w całości. Doskonale ujmuje sytuacje i nastrój w jakim się znajdowałam w tamtym czasie ". 

Głos Scarlett Johansson mógłby zyskać na małym szkoleniu, bo zdaje się wciąż trzymać sprawdzonych piskliwych dźwięków à la Amy Winehouse, ale jedno z największych nazwisk w Hollywood wnosi więcej do tego albumu, nie tylko swoje talenty wokalne. 

Krótki album zawiera zaledwie dziewięć utworów, większość piosenek ma pewny siebie, dźwięk indie pop, jak urocze "I Just Don't Know What To Do" - powolna akustyczna ballada o dobrych i złych stronach związku. 

Zainspirowani współpracą aktorki Brigitte Bardot z Serge Gainsbourg w 1960, każdy z wokalistów śpiewa swoją część opowieści o rozpadzie emocji, wyciskając łzy słuchaczom

http://www.youtube.com/watch?v=sJ5YHI24b9o&feature=related