Magazyn PORTER, drukowana wersja Net-A-Porter, odnotował ostatnio spadek zysków z emisji, dlatego w swoim wydaniu sierpniowym sięgnął po skandalistów, z nadzieją, że ich nazwiska przyciągną czytelników. Modelką została Martha Stewart, nota bene polskiego pochodzenia, 72-letnia bizneswomen, prezenterka telewizyjna i kreatorka lifestylu w USA. Śmiało możemy powiedzieć, że Martha jest jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych kobiet w Ameryce, a przy tym nie ustrzegła się skandali związanych ze swoją osobą, kończąc wręcz na odsiadce wyroku za utrudnianie śledztwa w sprawie nielegalnych trasakcji biznesowych.

Magazyn poświęcił obszerny artykuł Pani Stewart, która swego czasu była również wziętą modelką, a karierę swą zaczęła w wieku 13 lat. Zdjęcia wykonał sam Terry Richardson, o którym ostatnio także było głośno. Miejscem sesji została posiadłość Stewart w Bedford, Nowym Jorku. Modelka zaprezentowała się w kreacjach takich domów mody jak Burberry, Stella McCartney i Phillip Lim. Towarzyszyły jej liczne zwierzęta, konie, piesek chow chow Genghis Khan i dwa francuskie buldogi, Francesca i Sharkey.

Kojarzenie Stewart i Richardson może wydawać się co najmniej dziwne, ale jak zastanowić się głębiej, to oboje budzą sporo kontrowersji. W Magazynie PORTER uwaga skupiła się jednak na samej Stewart, natomiast Terry wykonał wspaniałe zdjęcia. Idealny duet i piękne zdjęcia.