Prince zmarł w wieku 57 lat w swoim domu na przedmieściach Minneapolis. Wiadomość ta obiegła świat w zeszłym tygodniu. Prince, a właściwie Rogers Nelson, osiągnął wszystko, co można było osiągnąć w muzyce. Nakręcała go pasja do tworzenia własnej, niepowtarzalnej muzyki. Podobnie wizerunek sceniczny gwiazdy był charakterystyczny, utrzymany wyłącznie w jego indywidualnym stylu i estetyce.

Przez lata oglądaliśmy, jak Prince przekształcał i zmieniał swój wygląd, robiąc to w olśniewający i odważny sposób. Z biegiem lat stał się jedną z największych ikon stylu. Wspaniałe brokatowe kurtki, złote bluzy i platformy, które inspirowały wszystkich, poczynając od marki Balmain aż na Lady Gaga kończąc. Perfekcyjnie ondulowane włosy we wczesnych latach 80., czy misterne zaplecione w latach 90.

Taki był Prince. Wywierał wpływ zarówno na muzykę, jak i świat mody. Nikt nie zapomni jego fioletowo-metalicznej stylizacji z teledysku „Purple Rain”. Legendarna projektantka mody Donatella Versace powiedziała, że „Nikt tak nie kochał muzyki i mody jak Prince”.

Prince, 1984

Prince, 1988

Prince, 2006

Prince, 2007

Prince, 2011

Prince, 2013

Prince, 2015

Prince, 2015