W modzie casualowej od dawna dominuje minimalistyczny trend, jednak na czerwonym dywanie nie brakuje w dalszym ciągu gwiazdorskich sukien, które są wzorzyste, kolorowe i ekstrawaganckie. Możemy znaleźć oczywiście projektantów, którzy modę dedykowaną na czerwony dywan tworzą w klimacie subtelnej elegancji, jak Calvin Klein, The Row, Ralph Lauren czy Victoria Beckham. Niemniej jednak gwiazdy najczęściej wybierają przepych i styl rodem z bajki o księżniczkach.

W ostatnim tygodniu gwiazdy zachowały się jak zwykle i postawiły na przesadzone kreacje, w których „dużo się działo”. Było kwieciście, błyszcząco i kolorowo. Były aplikacje, zdobienia i falbany. Bogato i dużo. Czy przypadkiem nie za dużo? Ocenę pozostawiam Wam.

Obejrzyjcie koniecznie, jak wypadła Alexa Chung w monumentalnej sukni Valentino z przepięknym, kwiatowym haftem. Rooney Mara w sukni Alexander McQueen ozdobionej od góry do dołu falbanami. Olivia Wilde w sukni z kolekcji Rosie Assoulin z czerwonym gorsetem w kształcie płatka kwiatu.