Gdy brakuje nam pomysłów na świąteczne stylizacje, niezawodna jest czerwona sukienka. Klasyczna, elegancka i dużo bezpieczniejsza od niewygodnych spódnic czy zmysłowych kombinezonów. A kiedy jest się w dodatku księżną, a widownia znajdzie najdrobniejszą rysę na nieskazitelnym wizerunku, zachowawczy strój okazuje się perfekcyjnym wyborem.

We wtorek Kate Middleton wybrała właśnie czerwoną sukienkę na coroczną imprezę bożonarodzeniową w Centrum Anna Freud w Londynie. Sukienka pochodziła z kolekcji Alexander McQuuen i była w wesołym, niemalże wiśniowym kolorze. Z długim rękawem, półokrągłym dekoltem i plisowanym dołem do kolan. Idealny szkolny mundurek dziewczyny z dobrego domu. Nawet dodatki Kate, jak na profesjonalistkę przystało, były stateczne i bezpieczne. Czarne szpilki i malutka kopertówka dodawały nieskazitelnego szyku.

Może i zabawnym pomysłem byłoby uzupełnienie i ożywienie stylizacji srebrnymi butami czy oryginalną kolorową torebki, ale przecież bycie Księżną do czegoś zobowiązuje…