Legenda głosi, że kieliszek do szampana został rzekomo zaprojektowany na kształt idealnych piersi Marii Antoniny. Przez kilka wieków nie wiedząc o tym, mogliśmy pić ten napój bogów niejako z biustu sławnej królowej francuskiej. Czasy Marii Antoniny minęły jednak bezpowrotnie, a życie nie znosi próżni. Miejsce królowej zajęła kultowa modelka Kate Moss, która zgodziła się na wykorzystanie jej piersi do zaprojektowania nowego kieliszka.


Na zlecenie 34 restauratorów z Londynu powstał model kieliszka w prezencie na 40. urodziny Kate Moss, jak również 25-lecie jej pracy w modelingu. Brytyjska artystka Jane McAdam Freud zrobiła odlew lewej piersi Moss, który posłużył do wykonania formy w szkle. Na nóżce kieliszka widnieje autograf modelki. Moss była podekscytowana udziałem w tak oryginalnym projekcie, zwłaszcza powiązaniem jej osoby z Marią Antoniną, która była postacią intrygującą, ale również bardzo złośliwą, jak na prawdziwą kobietę przystało.

Event z okazji powstania nowego kieliszka będzie miała miejsce w restauracji „34” już niedługo, 8 października, przy okazji debiutu najnowszego rocznika Dom Pérignon. Klienci natomiast będą mogli zamówić kieliszek do szampana wzorowany na biuście Kate Moss w siostrzanych restauracjach Ivy, Daphne, Scott i w klubie Ivy od 9 października.