Jego zdjęcia daleko odbiegają od tzw. standartów, czyli ładnych i grzecznych. Dlatego też Terriego zatrudniają firmy odważne, które nie boją się kontrowersji, a co za tym idzie krytyki. Richardson  jest postacią bardzo wyrazistą. Prowokacja to jego drugie imię. Jednak jego prace, nie wzbudzają obrzydzenia, co więcej coraz więcej osób jest  zafascynowanych jego twórczością. Terry wygląda jak przedstawiciel środowisk przestępczych. Jest cały wytatuowany, a nad jego ustami znajduje się niesmaczny wąsik!
Richardson urodził się w Nowym Jorku, a wychował w Hollywood. Obracając się tylko między gwiazdami, zaczął im robić zdjęcia zarówno podczas imprez, jak i na profesjonalnych sesjach fotograficznych!
Fotografik tworzy wizerunek takich mark jak Sisley, Diesel czy Gucci.
Richardson fotografował takie gwiazdy jak: Josie Maran, Morrissey, Daniel Day Lewis, Lindsay Lohan, Kate Moss, Faye Dunaway, Vincent Gallo, Sharon Stone, Juliette Lewis, Johnny Knoxville, Pharrell, Leonardo DiCaprio, Macaulay Culkin, Tom Ford, Sharon Stone,  Pink, Jay-Z, 50 Cent, Amy Winehouse, Kanye West, Samuel L. Jackson, Marc Jacobs, Lil' Kim,  Nicolas Cage, Mark Wahlberg, Catherine Deneuve, Lenny Kravitz, Karl Lagerfeld, Amy Winehouse czy Jessica Alba.