Beyoncé, Jay Z, Rihanna, Kanye West i Pharrell Williams połączyli siły i wspólnie rozpoczęli walkę z francuską marką ElevenParis. Gwiazdy uważają, że firma bezprawnie wykorzystała ich wizerunek i utwory, umieszczając na swoich produktach w postaci cytatów. Przykładem może być koszulka z napisem „Kanye to mój ziomek”.

Pozew gwiazd obejmuje żądanie zaprzestania wszelkiej produkcji towarów, na których widnieje ich wizerunek, a także zwrot kosztów sądowych i zysków z sprzedaży. Towary podobno nie są już dostępne na stronach internetowych ElevenParis, ale gwiazdy w dalszym ciągu utrzymują sensowność i celowość pozwu, twierdząc, że takie działanie dokonało nieodwracalnych szkód. Każda z gwiazd bowiem wprowadza na rynek własne kolekcje lub współpracuje ze znanymi markami, wszystko sygnując swoim wizerunkiem lub nazwiskiem. Kolaboracje takie wiążą się z dużymi sumami i często są obostrzone zakazem współpracy z innymi firmami w tym samym czasie.

Marka ElevenParis, pomimo wcześniejszych ostrzeżeń i żądań zaprzestania sprzedaży nielicencjonowanych produktów, nie wykazała dobrej woli i nadal utrzymywała je na rynku. W naszych czasach styl gwiazd awansował do rangi równie ważnej co jej wizerunek czy twórczość. Dlatego też Beyoncé, Jay Z, Rihanna, Kanye West i Pharrell Williams złożyli pozew w sądzie federalnym w Nowym Jorku. Przedstawiciele strony pozwanej utrzymują, że firma jest gotowa i otwarta na zawarcie sprawiedliwego i racjonalnego kompromisu z gwiazdami muzyki.