„Give a girl the right shoes and she can conquer the world”, to słynne powiedzenie Marilyn Monroe, które powinno stanowić motto współczesnych kobiet.

Gwiazda kina, kobieta kochana przez wielu, ikona piękna. Platynowa blondynka, wielbiona na całym świecie. Niezwykle subtelna, zmysłowa i niewinna. Taka była Marilyn Monroe.

Muzeum Ferragamo we Florencji postanowiło uczcić 50-tą rocznicę śmierci hollywoodzkiej gwiazdy. Wystawę nazwano się po prostu „Marilyn”. Powstała w hołdzie dla ikony kobiecości.

Na wystawie zostaną zaprezentowane dzieła sztuki i stroje należące do Marilyn. Nie zabraknie również 14 par butów zaprojektowanych dla aktorki przez Salvatore Ferragamo.

Buty gwiazdy, które na aukcji w 1999 roku zostały zakupione przez dom aukcyjny Christie's, zapierają dech w piersiach. Stały się obiektem pożądania kolekcjonerów. Sprzedaż odbywa się za astronomiczne kwoty.

Kuratorem wystawy są Stefania Ricci i Sergio Risaliti. Możemy ją podziwiać od 20 czerwca 2012 do 28 stycznia 2013. Rekomendujemy wizytę we Florencji. To opowieść o ponadczasowej ikonie piękna rodem z Hollywood.


Autor: B. A.