W ten weekend Rosamund Pike, brytyjska aktorka, promowała film „Gone Girl” (Zaginiona dziewczyna). Rola Amy Dunne to niewątpliwie katapulta dla niej do wielkiego świata kina, a nawet szansa na zdobycie Oscara. Do tej pory Rosamund była postrzegana wyłącznie jako ładna blondynka z sąsiedztwa. Na początku swojej kariery została co prawda obsadzona w roli dziewczyny Bonda, ale nie wpłynęło to na szybki rozwój jej kariery.

Muszę przyznać, że Rosamund Pike zawsze była dobrze ubrana, a jej stylizacje na czerwonym dywanie zasługują na uwagę. Może filmy, w których do tej pory grała, nie zapiszą się wielkimi zgłoskami w historii kinematografii, to możemy wyróżnić Pike za oryginalny styl. Nie bez powodu znalazła się na okładkach takich magazynów modowych jak Vogue UK, Glamour (USA) czy W Magazine, jak również na liście najlepiej ubranych kobiet.

Mam nadzieję, że rola Pike jako psychopatycznej „Zaginionej dziewczyny” na długo pozostanie w pamięci, podobnie jak jej dobry gust. W galerii zdjęć możecie obejrzeć wybrane stylizacje aktorki na przestrzeni lat. Wahają się one pomiędzy minimalistyczną stylistyką w klimacie filmów Hitchcocka a chłodną Brytyjką, która nosi najlepsze kreacje takich domów mody jak Christopher Kane czy Erdem. Ta dwoistość natury być może pomogła Rosamund lepiej zrozumieć i zagrać postać głównej bohaterki Amy.