Diana Frances z domu Spencer, urodzona 1 lipca 1961 w Park House, Sandringham w Wielkiej Brytanii. Któż nie wie, kim jest kobieta, zwana również LADY D. ?

Została członkiem Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, jako pierwsza żona Karola, księcia Walii. Jest on synem Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II i Filipa, księcia Edynburga. Jako żona Karola została uhonorowana tytułem Księżnej Walii.

Diana, księżna Walii została osobą publiczną w 1980 roku. Była prezentowana jako potencjalna kandydatka na żonę Księcia Karola. Ich ślub miał miejsce rok później, 29 lipca 1981 w Katedrze Świętego Pawła w Londynie. Było to wydarzenie o światowej randze. Media określały je mianem „bajkowego ślubu” lub „ślubu stulecia” I tak było rzeczywiście, elegancka i piękna sukienka, arystokracja z całego świata, tłumy na ulicach. Wszystkim wydawało się, że to spełniona i szczęśliwa para.

W latach 90-tych prasa ujawniła kompromitujące materiały dotyczące małżeństwa Księżnej Walii. Pozorna bajka skończyła się w 1992, kiedy książę i księżna Walii ogłosili separację. Wydarzenie to było jednym z powodów ogłoszenia przez Elżbietę II roku 1992 mianem annus horribilis.

Rozwód orzeczono w 1996. Media zawsze interesowały się księżną zarówno w trakcie małżeństwa, jak i po rozwodzie.

Lady D była sławna między innymi w związku ze swoją aktywnością społeczną i charytatywną. Znana pozostaje jej miłość do mody i najnowszych trendów.

Przez swoich podopiecznych została okrzyknięta „Królową Ludu”, a media i show business nadały jej przydomek „Ikona Mody”.

W przeprowadzonym przez BBC plebiscycie „10 najwybitniejszych Brytyjczyków”, księżna Walii zajęła wysokie 3. miejsce.

Autor: Beata A.