Zdjęcia zaprezentowane w Galerii Tate powstały w latach 1930 – 1980. Prezentują ewolucję miasta, które jest finansowym centrum świata. Londyn z czasem stał się również centrum kulturalnym i modowym, detronizując Paryż czy Nowy Jork.

Na wystawie możemy podziwiać m.in. fotografie wykonane przez Henri Cartier-Bresson w 1937 roku. Zdjęcia dokumentują koronację króla Jerzego VI. Dzięki pracy francuskiego artysty możemy zapoznać się ze stylem życia Londyńczyków. Koronacja była jednie pretekstem do tego, aby fotografować życie zwykłych ludzi. Tak rodził się fotoreportaż.

Wystawa prezentuje prace 40 fotografów. Dokumentują oni przemiany kulturowe, społeczne i przede wszystkim ekonomiczne. Kapitał to obszar, który szczególnie inspirował fotografujących Londyn.

Zdjęcia zaprezentowane w Tate pochodzą z Kolekcji Eric i Louise Franck.

Kuratorzy wystawy Helen Delaney i Simon Baker wybrali najwybitniejsze prace tak renomowanych fotografów jak: Elliott Erwitt, Bruce Davidson czy Bill Brandta. Na wystawie nie zabrakło mniej znanych dzieł niszowych artystów.

Londyn 2012 to metropolia, która przeżywa swoisty renesans. Odradza się zarówno City, które utraciło renomę po ostatnich perturbacjach na rynkach finansowych. Odradza się przywództwo dzięki takim liderom jak David Cameron czy Boris Johnson. Odradza się duch liberalnej ekonomii i klimat Imperium. Czy Olimpiada Londyn 2012 potwierdzi, że Londyn jest centrum wszechświata ?