Wszyscy fani smaku Pepsi Max mają niepowtarzalną okazję doświadczyć maksymalnej lekkości. Już teraz można wejść na stronę www.maxmisja.onet.pl i wziąć udział w rekrutacji do załogi Maxmisji, która 1 marca odbędzie lot bezgrawitacyjny Boeingiem 727-ZERO G na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Większość z nas miała kiedyś takie marzenie, aby swobodnie latać, jakby prawo grawitacji przestało istnieć. Dorastając zapominamy o nim, zajęci codziennymi sprawami. Wśród nas są jednak tacy, dla których każdy dzień jest wyzwaniem i szansą na przeżycie czegoś niepowtarzalnego. Dla nich spełnianie nawet najbardziej niemożliwych do spełnienia pomysłów, jest celem w życiu. Z myślą o takich ludziach Pepsi Max i Onet.pl  organizują Maxmisję – maksymalnie lekki lot bezgrawitacyjny.

Wraz z początkiem roku - 2 stycznia, ruszyła strona internetowa www.maxmisja.onet.pl, na której można się zalogować i zgłosić na członka załogi Boeinga 727 – ZERO G. Miejsce w załodze jest w zasięgu każdego. Każdy ma szansę na przeżycie niesamowitej przygody i doświadczenie maksymalnej lekkości. Nie trzeba spełniać szczególnych warunków fizycznych, czy przechodzić przez testy wytrzymałościowe - wystarczy wymyślić motto dla Maxmisji i w kilku słowach przekonać komisję, że jest się idealnym kandydatem do udziału w locie bezgrawitacyjnym. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 stycznia. Miesiąc później członkowie załogi Maxmisji polecą do Stanów Zjednoczonych, gdzie przejdą specjalne szkolenia, a następnie wsiądą na pokład Boeinga 727 – ZERO G.

Start Boeinga 727 – ZERO G, nazywanego też G-FORCE ONE, odbędzie się 1 marca 2008 roku. Efekt stanu nieważkości zostanie uzyskany na pokładzie samolotu dzięki manewrom lotu parabolicznego. Specjalnie przeszkoleni piloci wzbiją maszynę na wysokość kilkudziesięciu tysięcy stóp, a następnie obniżą pułap. Dzięki powtarzaniu tego manewru, prawo grawitacji na pokładzie Boeinga przestanie istnieć.

Uczestnicy wyprawy zamieszkają w hotelu w Las Vegas. Czas przed jak i po locie bezgrawitacyjnym zostanie wykorzystany na różne atrakcje: zwiedzanie Las Vegas, wyjścia do najciekawszych restauracji tego miasta i wesołego miasteczka, a dla chętnych – wyprawę do Wielkiego Kanionu. Najważniejsze jednak będą szkolenia przygotowujące do lotu. Załoga weźmie też udział
w wykładach na temat kosmosu i tego czym jest lot bezgrawitacyjny.

Maxmisja zakończy się 5 marca, kiedy załoga wyląduje na lotnisku Okęcie w Warszawie.