Czy jest jeszcze jakaś dziewczyna, która nie słyszała o Manolo Blahnik? Dzięki popularnemu serialowi „Sex and the city” buty Blahnik’a zyskały miano legendarnych. Tytuł ten jest w pełni zasłużony. Manolo Blahnik przy projektowaniu butów myśli o kobiecych stopach. Główną rolę nie gra zwariowany design czy oryginalny fason, a wygoda i dobre samopoczucie. Dzięki temu tyle kobiet przekonało się do jego butów.

Po 40 latach pracy Blahnik ma na swoim koncie sporo sukcesów. Jego buty stały się ikoną samą w sobie. By uczcić 40-lecie współpracy z ekskluzywnym domem mody Printemps, Blahnik przygotował wystawę swoich najlepszych dzieł. Można również zakupić reinterpretację legendarnego modelu „Ossie” z 1971 roku.

Szczęściarom, które mieszkają lub mają okazję być w Paryżu do 20 października, polecam obejrzenie wystawy. Manolo Blahnik zrewolucjonizował postrzeganie butów i tym samym stał się wzorem i inspiracją dla inny projektantów. Kto wie, może pewnego dnia to właśnie w jego butach pójdziecie do ołtarza.

Autor: Tina N.