Barneys & Disney

Moim zdaniem pomysł jest świetny, połączyć modę ze światem kreskówek Disneya. Przypomnimy sobie beztroskie chwile z dzieciństwa. I tak powinny wyglądać święta, ale „fashion” nie byłoby sobą, gdyby nie odrobina dramy. Modowi aktywiści, w tym prawnuczka Walt’a Disney’a, odnieśli wrażenie, iż ta świąteczna kampania ma zły wpływ na młodsze pokolenie, które już bez tego zmaga się z akceptowaniem swojej figury.
Video pokazuje, jak wszystkim znane postacie Disneya przechodzą metamorfozę w anorektyczne modele, by móc wcisnąć się w kreacje Lanvin i Balmain. Tutaj muszę przyznać, że idea przymusowego wyszczuplenia sylwetki to niezbyt dobry pomysł, szczególnie, kiedy na świątecznych stołach podawane będą same pyszności. Jednak w kreskówka chodzi o to, żeby przełamać szarą codzienność i nadać życiu trochę fantazji, czyż nie prawda ?

Opening Ceremony & Yoko Ono

Przemysł mody lubi współpracować z celebrytami, szczególnie w dzisiejszych czasach kryzysu, kiedy firmy próbują na wszelkie sposoby pozyskać klientów. Pomysł jest dopuszczalny do momentu, kiedy wybrani celebryci są uważani za stylowych, jeżeli firma nie potrafi trzymać się tej zasady, to skończy tak jak Ungaro podczas współpracy z Lindsay Lohan.
Opening Ceremony zyskało wielu miłośników dzięki współpracy z ikonami stylu, jednak tym razem nie do końca rozumiem ich wybór kolaboracji z Yoko Ono. Czy znacie jakąś awangardową artystkę, która ma dobre wyczucie stylu ? Na pewno nie jest to Yoko Ono. Sprawę pogarsza jeszcze bardziej fakt, że kolekcja jest inspirowana seksapilem John’a Lenon’a.
Prawdę mówiąc, nie wiedziałam, co o tym wszystkim sądzić, kiedy zobaczyłam ubrania z tej kolekcji. Mam tylko nadzieje, że do Polski one nie dotrą.
Ale to tylko moje zdanie, a co wy sądzicie o tej kolekcji ?

Nicola Formichetti (Mugler) & Kim Kardashian

Czy to tylko ja, czy projektanci nie mają już żadnych stylowych muz ? Co się stało z takimi kobietami jak Audrey Hepburn, która była muzą Huberta Givenchy ? Nicola Formichetti, autor wszystkich szalonych strojów Lady Gaga, planuje współpracować z Kim Kardashian dla jednej z limitowanych kolekcji Mugler. Czy którakolwiek z Kardashian jest dla was inspiracją ? Nie wydaje mi się, żeby kobiety Mugler chciały nosić ubrania zaprojektowane z myślą o gwiazdach amatorskiego porno i reality show. Ale według Formichetti, Kim jest seksowną i zmysłową kobietą, która ma zadatki, by zmienić kanony piękna.
Poczekamy, zobaczymy, może Formichetti okaże się geniuszem i zinterpretuje Kim Kardashian w zupełnie nowy sposób.

Rihanna & River Island

W 2003 roku Adidas zapoczątkował manię kolaboracji sklepów sieciówek z topowymi projektantami, dzięki zwerbowaniu młodego talentu – Jeremy Scott. Pomysł szybko podłapał H&M, który w 2004 zaprosił Karl’a Lagerfeld’a, i tak z górki poszły pozostałe sieciówki.
River Island jako jedno z ostatnich gigantów dołączyło do grona High Street Fashion. Na przyszły sezon podpisali kontrakt z coraz popularniejszą Rihanna, która już od dawna ma w swoich planach projektowanie ubrań. Gwiazda pop’u bez żadnego doświadczenia w projektowaniu i nad której imagem pracuje cały sztab stylistów chce nas ubierać. Ja nie widzę problemu, a wy ?
River Island od kilku lat jest znany ze swoich modnych i stylowych ubrań i rozumiem ich potrzebę współpracy ze sławami, jednak gwiazda, której styl pozostawia wiele do życzenia, na pewno nie powinna projektować.

Playboy & Cushine et Ochs

Z czym kojarzy wam się Playboy ? Do niedawna kojarzyłam firmę z silikonowym biustem, różowymi notesikami i kiczowatymi kostiumami ledwo zasłaniającymi ciało. Więc wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy Playboy ogłosił współpracę z utalentowanym duetem Cushine et Ochs. W planach mają wypuścić kolekcję bielizny, która połączy seksapil Playboya z luksusową modą Cushine et Ochs. Nie spodziewałam się, że nadejdzie taki dzień, kiedy powiem, że jestem podekscytowana kolekcją Playboy’a.

Autor: Tina