Kiedy powoli chowamy letnie ubrania coraz głębiej do szafy i zaczynamy myśleć o jesienni, w Nowym Jorku odbywają się pokazy z wiosenno-letnimi kolekcjami na 2010 roku.
Podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody mogliśmy zobaczyć niemal u każdego projektanta niesamowite nakrycia głowy. Między innymi Diane von Furstenberg, Erin Fetherston oraz Jason Wu na swoim wybiegu prezentowali bardzo ciekawe alternatywy kapeluszy na wiosenno-letnie dni.
Furstenberg znana jest z dziwacznych dodatków do włosów, proponuje olbrzymie kokardy, gigantyczne czapki z pomp-ponikami oraz zmysłowe kwiaty w postaci opasek do włosów na przyszły rok.

W tym roku zobaczymy podobne akcesoria do włosy u każdego projektanta, zarówno na Londyńskim, jak i Paryskim Tygodniu Mody. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych trendów na przyszły rok. Projektanci głównie inspirowali się greckimi boginiami, latami 20-tymi oraz stylem brytyjskich kapeluszy, jednak mocno stunningowanych. Nowy Jork jest pierwszy w kolejności do pokazania swych kolekcji na przyszły sezon. Na pewno podobne nakrycia głowy zobaczymy w Londynie, Paryżu czy Mediolanie.

Lady Gaga wyznaczyła trend - olbrzymich kokard, który będzie jeszcze trwać przez następne sezony. Jednak wciąż moda uliczna boi się ich. Czy przekonamy się do nich na wiosnę-lato 2010?!