Pokaz kolekcji wiosna lato 2015 Alberta Ferretti, zaprezentowany podczas mediolańskiego tygodnia mody, był jak otwarcie bram do Edenu. Przez moment mieliśmy okazję zobaczyć, co kryje się w raju. Modelki w lekkich, pastelowych kreacjach przypominały subtelne nimfy.

Lejące się sukienki ozdobione połyskującymi aplikacjami, lekkie tkaniny i szydełkowe motywy to definicja wiosennego romantyzmu, który proponuje Alberta Ferretti. W kolekcji pojawił się również motyw country – miękki zamsz na kamizelkach i torbach, ciężkie, długie frędzle na sznurowanych sandałach a’la gladiatorki i kozakach. Efektem jest obraz oscylujący między nowoczesną wersją dzieci kwiatów a bajkową Pocahontas.

Trzeba przyznać, że przedstawione przez Albertę Ferretti lekkie sukienki, dzięki swojej prostocie sprawdzą się niemal w każdej sytuacji – podczas przyjęcia w ogrodzie, na weselu, czy na randce.

Kobieta romantyczna w każdym wieku  – roznegliżowane, zaróżowione,  gładkie szyfonowe sukienki i koronkowe kombinezony znajdą uznanie wśród młodych, przebojowych dziewczyn. Kwiatowe sukienki maxi, klasyczne coctail dresses, kreacje w kolorze bzu przeplatane miękkim jeansem i delikatne, szydełkowe wykończenia będą bliższe kobietom dojrzałym – gotowym do prawdziwej romantycznej letniej miłości.