W najnowszej kolekcji Resort 2016 Alexander Wang porzucił militarne motywy, skupiając się na khaki i czarnej skórze. Nie można odmówić projektantowi, że doskonale wyczuwa rytmy ulicy i potrafi, jak nikt inny, czerpać z niej inspiracje. Oglądając wszystko to, co stworzył Wang, wiesz, że jego ubrania są wygodne, uniwersalne i szybko trafią do sklepów, gdzie będą cieszyły się popularnością. I nie mówię tutaj tylko o koszulkach ostemplowanych kodem QR, który możemy zeskanować telefonem.

Kolekcja Resort 2016 jest bardzo różnorodna. Znalazły się w niej ciemne khaki płaszcze, mała czarna, spódnice zestawione z swetrami, spodnie o skróconej długości z klamrami i naszywkami. Wszystkie projekty są esencjonalne, oczywiste, ale nie proste.

Płaszcz zaskakuje podwójną klamrą w pasku z dodatkowym wiązanym zapięciem. Mała czarna w opcji warstwowej została nałożona na czarną koszulkę z szerokimi rękawami, stanowiąc interesującą przeciwwagę do wąskiego dołu.

Nowoczesne, czarno-białe aplikacje na szerokich swetrach, założone do plisowanych spódnic. Nieco gorszy pomysł na oversizowe dresy  w szarym kolorze. Wyróżniały się jak zwykle u Wanga ciężkie masywne buty, tym razem przypominające birkenstoki, zwłaszcza w odmianie czarnych sandałów na grubej podeszwie z szerokimi klamrami.